Kolejne wykonanie ocieplenia pianą PUR poddasza domu mieszkalnego i mniejszego budynku gościnnego.
Pianka PUR jako alternatywa dla innych materiałów izolacyjnych
Zastosuj piankę jako alternatywę dla wełny czy styropianu!
Pianka PUR:
-zapewnia małą grubość warstwy izolacyjnej,
-nie uczula, jest bezpieczna dla zdrowia,
- -chroni przed upałem,
- -nie zmienia swoich właściwości z upływem czasu,
- -chroni przed wilgocią,
- -zatrzymuje zimne powietrze z zewnątrz, a ciepłe – wewnątrz,
- -szczelnie wypełnia nawet najmniejsze szczeliny,
- -jest odporna na grzyby, pleśń i ataki szkodników.
Poprzez natrysk można zaizolować wiele elementów domu, od fundamentów aż po dach. To jedna z najszybszych metod ocieplania. Poddasze o powierzchni użytkowej 100 m2 izoluje się w kilka godzin, a dach płaski o powierzchni mniej więcej 1000 m2 – w jeden dzień.
Piana otwartokomórkowa
Piana otwartokomórkowa swoją strukturą przypomina gąbkę. Ma nadal bardzo dobrą izolacyjność termiczną (λ = 0,036-0,040 W/(m.K)). Jest niezwykle lekka (8-10 kg/m3, dla porównania ciężar wełny to 10-80 kg/m3) i paroprzepuszczalna, dlatego sprawdzi się w podobnych miejscach co wełna mineralna, celuloza lub wełna drzewna.
Docieplanie pianą PUR
Dzięki swojej dobrej przyczepności i niskiemu ciężarowi, piana poliuretanowa może być układana na starych izolacjach lub warstwach wykończeniowych. Dobrze sprawdzi się zatem przy docieplaniu i termomodernizacji budynków. Ponieważ piana silnie się rozpręża, może posłużyć do docieplania ścian trójwarstwowych poprzez wypełnienie pustki powietrznej między murami. Jej zalety mają też znaczenie przy ocieplaniu strychów oraz przestrzeni wentylowanych w stropodachach. Są to miejsca, w których ciężko byłoby ułożyć tradycyjny materiał izolacyjny. Piana dostaje się we wszystkie zakamarki praktycznie sama.
Zapraszamy do kontaktu i wyceny.
Łukasz Mejza tel. 733010102