Izolacja przeciwwilgociowa łazienki – kiedy i w jaki sposób wykonać hydroizolacje?

Zawilgocenie, zgrzybienie, a nawet trwałe uszkodzenia w łazience — brzmi nieestetycznie i kosztownie? Niestety tak, ale to najwięksi sprzymierzeńcy źle przeprowadzonej hydroizolacji, którzy skutecznie oszpecą nawet najbardziej wypielęgnowaną przestrzeń. Początkowo nie dostrzegamy zmian, ale kolor idealnie dobranych kafelek z czasem staje w obliczu wyzwania. Zadbaj, by Twoja łazienka pozostała niewzruszona na działanie wilgoci.

Remont łazienki rzuca na szale wiele pytań i wbrew pozorom wybór kolorystyki i mebli, to najmniejsze z dylematów. Zanim przystąpimy do wyboru detali, to należy zadbać o właściwie przygotowane fundamenty. Hydroizolacja łazienki jest najważniejszym etapem pracy. Wilgoć nagromadza się nie tylko w czasie codziennej eksploatacji, ale również w wyniku awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej czy choćby wylania pralki. Im lepiej przygotowany grunt, tym mniejsze szkody.

Hydroizolacja natryskowa w łazience – dlaczego warto?

Decyzję o zastosowaniu hydroizolacji należy podjąć już na wstępnym etapie prac remontowo-budowlanych. Wybór właściwych materiałów i ich właściwa aplikacja to gwarancja szczelności. Izolacja przeciwwilgociowa w łazience za pomocą polimocznika to solidna warstwa materiału, który za pomocą aplikacji natryskowej wykazuje się nieprzeciętną szczelnością. Produkt izolacyjny ma bardzo dobre parametry mechaniczne. Cechuje się wytrzymałością oraz stabilnością w szerokim zakresie temperatur. Główną zaletą wykorzystywania polimocznika podczas hydroizolacji łazienki jest aplikacja natryskowa. Ekipa radzi sobie błyskawicznie z każdą powierzchnią, a proces wysuszenia substancji następuje jeszcze tego samego dnia. Konstrukcja idealnie przylega do podłoża i dopasowuje się do kształtów i szczelin, co pozwala na uzyskanie warstwy przygotowanej do dalszych prac remontowych.

Polimocznik to jeden z propozycji izolacji przeciwwilgociowej i mimo iż wykazuje się najkorzystniejszym współczynnikiem ochrony przed wilgocią, to nie jest jedynym rozwiązaniem. Producenci materiałów izolacyjnych dysponują wieloma materiałami, które umożliwiają uszczelnienie podłoża. Warto pamiętać, że im lepsza skuteczność, tym mniejsze prawdopodobieństwo przedwczesnego remontu. Ponadto wilgoć i w konsekwencji grzyb niespecjalnie lubią pożegnania i mogą na stałe rozgościć się w naszej łazience.