Izolacja pianą poliuretanową w ogrodzie

Czas letni sprzyja letnim biesiadom w ogrodzie. Poranna kawa na tarasie lub na ochłodę kąpiel w basenie to najlepsze alternatywy do letnich upałów. Warto jednak zwrócić uwagę na izolację tarasu i basenu, tak by działanie czynników atmosferycznych nie wpłynęło negatywnie na okres użytkowania powierzchni. Najbardziej skuteczną metodą jest izolacja pianą poliuretanową .

Zastosowania

Taras jest szczególnie narażony na działanie promieniowania słonecznego; wysokich temperatur, a przy tym skrajnie niskich, które nadchodzą zimą. Ponadto przez cały rok ma styczność z opadami deszczu, co wpływa niekorzystnie na jego strukturę. Zadaniem hydroizolacji (izolacji przeciwwilgociowej) tarasu jest zapewnienie wysokiej odporności, szczególnie gdy temperatura spada w okolicę zera.

Izolacja ma też na celu zapobieganie dostawania się wody do warstw konstrukcji. Użycie piany poliuretanowej gwarantuje zabezpieczenie przeciwwilgociowe zarówno dla tarasu, jak i dla pomieszczeń, które z nim sąsiadują. Piana PUR nie nasiąka wodą, co daje pewność skutecznej ochrony przed dostawaniem się wody do głębszych warstw konstrukcji.

Zalety

Największą zaletą zastosowania pianki poliuretanowej podczas izolacji tarasu jest niewielka grubość warstwy potrzebna do skutecznej termo i hydroizolacji. Pianka PUR posiada niski współczynnik przewodzenia ciepła, a kilku centymetrowa warstwa zapewnia wystarczające parametry do prawidłowego ocieplenia i zabezpieczenia tarasu.

Pianka poliuretanowa sprawdzi się też przy izolacji basenu i oczka wodnego. Izolacja przeciwwilgociowa basenu ma na celu zachować strukturę zbiornika wodnego w jak najlepszej kondycji. Wykorzystana piana PUR będzie tworzyć jednolitą warstwę, która cechuje się doskonałą przyczepnością do podłoża. Dzięki swoim właściwościom wypełnia trudno dostępne miejsca, nie tworząc szczelni przez które w przyszłości mogłaby przedostać się woda, pogarszając izolacje.

Izolacja pianką poliuretanową jest polecana również ze względu na szybszy efekt w porównaniu do innych metod hydroizolacji tarasów, basenów i oczek wodnych, co pozwala na cieszenie się estetycznymi i trwałymi konstrukcjami przez dłuższy okres. Piana PUR z powodzeniem może być aplikowana na ściany, fundamenty, dachy skośne, dachy płaskie, stropy, stropodachy, posadzki, hale produkcyjne, budynki inwentarzowe i wszystkie inne rodzaje konstrukcji, które wymagają solidnej izolacji.