Izolacja akustyczna pianą PUR

Budując dom od postaw mamy ten komfort, który daje nam pełną swobodę. Wszystko możemy zaplanować i użyć takich materiałów, jakie uznamy za stosowne.

Mieszkanie zakupione u dewelopera, najlepiej w dużym mieście, jest bardzo wygodne. Centrum, blisko do sklepów, kina, siłowni. Swobodny dostęp do komunikacji miejskiej i wiele innych udogodnień. Jest jednak jeden minus – hałas. Odgłosy samochodów, tramwajów, ludzi, muzyki, krzyki i śmiechy dochodzące z mieszania obok, te wszystkie czynniki mogą wpłynąć fatalnie na nasze samopoczucie. Często przewlekły dyskomfort powoduje silne rozdrażnienie i brak zadowolenia z nowego lokum.

Nasze cztery kąty powinny być oazą spokoju, miejscem, w którym będziemy mogli się wyciszyć i zrelaksować. Zgodnie z obowiązującymi normami, poziom hałasu w pomieszczeniach mieszkalnych nie powinien przekraczać 40 decybeli w ciągu dnia i 30 decybeli w nocy. Jednorazowe sytuacje nie sprawią, że będziemy marzyli o wyprowadzce, ale co zrobić, jeśli sytuacje powtarzają się codziennie? Warto zadbać o wyciszenie pomieszczeń.

Nowoczesna technologia – piana PUR

Rozwój technologiczny umożliwia dobranie materiałów zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Jedni potrzebują dodatkowego ocieplenia mieszkania, inni wolą zainwestować w kompleksową izolację akustyczną. Piana PUR jest metodą na wiele przeciwności losu. Sprawdzi się jako doskonały materiał izolacyjny w kwestii temperatury, warunków atmosferycznych, wilgoci oraz akustyki. Zapewnia niesamowita szczelność, dlatego możemy być pewni, że wynajmując firmę, zajmującą się aplikacją piany poliuretanowej, będziemy w stu procentach zadowoleni z efektu. Jest bardzo trwałym materiałem, nie przepuszcza powietrza.

Zalety Piany PUR

Stosowanie innych materiałów wygłuszających może mieć podobną skuteczność, ale tylko piana PUR zapewnia tak wydajną i szybką aplikację. Urządzenia są obsługiwane pod ciśnieniem, natrysk skutecznie radzi sobie z pokrywaniem powierzchni trudnych i wymagających. Świetnie sprawdzi się na ścianach i podłogach oraz przy remontach uszkodzonych, przemarzających i lekkich dachów, stropodachów pełnych i wentylowanych. Fachowcy chwalą pianę poliuretanową, uznając ją za najlepszy materiał izolacyjny, substancje skutecznie wypełniającą pustki w ścianach.

Nie tylko ściany chłoną dźwięki z zewnątrz. Sufit poprzez swoją gładką strukturę pochłania fale dźwiękowe, które rozchodzą się po całym pomieszczeniu. Izolacja stropu od wewnątrz to skuteczny sposób na pozbycie się hałasu w domu. Skomplikowane konstrukcje i stelaże uniemożliwiają stosowanie wełny mineralnej na całej powierzchni, dlatego wybór piany PUR da zadowalające efekty bez konieczności docieplania innymi materiałami izolacyjnymi.