Przebudowa domu czy budowa od podstaw – kto wykona „najgorszą robotę”?

Własny dom jest marzeniem każdego człowieka, który powoli myśli o stabilizacji życiowej i założeniu rodziny. Niestety dziś z takimi inwestycjami bywa co najmniej ciężko. Chodzi tu oczywiście o kwestię finansów. Czy wobec tego, zamiast budować dom od podstaw, byłoby lepiej wyremontować i przebudować starą konstrukcję? I kto się tym wszystkim zajmie, by było w miarę tanio?

Przebudowa domu bywa skarbonką bez dna

Jeżeli ktoś kiedyś miał okazję remontować stare mieszkanie, to zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że takie wnętrza z biegiem czasu ulegają ponownemu zniszczeniu. Wilgoć to doskonały przykład tego, że trudno pozbyć się jej raz na zawsze. Będzie powracać, a z czasem zagości również na innych elementach konstrukcji. Tak jest z wszystkim, co naprawia się w starym mieszkaniu. Dlatego przebudowa starego domu może stać się poniekąd typową „walką z wiatrakami”. Dom ten zyska miano skarbonki bez dna, a nieustająco przeprowadzane remonty wciąż nie będą dawały właścicielom pełnej satysfakcji.

Mały, ale własny – budujemy od podstaw

Kto powiedział, że własny dom musi być duży. Jeżeli kogoś nie stać na pałac wykończony marmurem, niech zainwestuje w mały domek zbudowany od podstaw, z możliwością ewentualnej dobudowy pomieszczeń. Zdrowe, dobrze postawione ściany staną się doskonałym fundamentem do budowania zupełnie nowego życia. Warto wobec tego wykazać się zaangażowaniem i wybrać projekt, który, choć w najmniejszym stopniu będzie stanowił odwzorowanie jeszcze dotąd niespełnionych marzeń.

Postaw wyłącznie na usługi profesjonalistów!

W budowę domu wielu ludzi angażuje się samodzielnie. Ma to na celu minimalizację kosztów. Jednak czy aby na pewno warto podejmować się tak dużego wyzwania? Nie wszyscy są na tyle profesjonalni w tej dziedzinie, by móc zbudować solidny dom i to w miarę w krótkim czasie. Dlatego zdecydowanie rozsądniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy tych, którzy mają wieloletnie doświadczenie w budownictwie, profesjonalny sprzęt i urządzenia, a do tego odpowiednią liczbę ludzi do pracy. Warto również skorzystać z nowych technologii, które pozwalają na skuteczną termo i hydroizolację.