Pianka poliuretanowa – sposób na ocieplenie oraz izolację dachu

Według wielu badań niemal 25% ciepła ucieka z budynku z powodu źle izolowanego dachu. Dodatkowo niezadbanie o odpowiednią szczelność dachu powoduje przedostawanie się hałasów do domu, co często przeszkadza w relaksie, pracy czy też śnie. Do ocieplania i izolacji zarówno dachów płaskich, jak i skośnych skuteczna jest pianka poliuretanowa. Dlaczego?

Piana poliuretanowa – odtajniamy nazwę

Piana PUR to efekt połączenia dwóch elementów: żywicy i utwardzacza. Mieszanina tych dwóch substancji generuje tworzywo o niespotykanych właściwościach. Do tego procesu potrzebny jest odpowiedni reaktor, w którym odbywa się łączenie składników i termoizolacja. Następnie po scaleniu elementów piana przenoszona jest pod ciśnieniem i rozmieszana przez aplikującego.

Piana poliuretanowa cechuje się znacznym i dynamicznym przyrostem objętości, co umożliwia szczelne wypełnienie powierzchni dachu. Co warte uwagi, można ją stosować jednakowo wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Pianka na każdą porę roku

Odpowiednio wykonane izolacje budynków, zwłaszcza dachów zimą, spowoduje, iż w pomieszczeniu będzie sucho i ciepło. Latem natomiast w takim miejscu znajdziesz ulgę poprzez ochronę przed zbyt wysokimi temperaturami. Jeśli pracujesz w domu bądź masz małe dziecko, wykorzystanie pianki poliuretanowej sprawi, że odizolujesz się od zewnętrznego zgiełku, hałasów, a nawet nieczystości, dzięki czemu w domu /pomieszczeniu będzie cicho i relaksująco. Piana poliuretanowa to nowoczesna i skuteczna metoda na ocieplanie i izolację budynków.

Zastosowanie piany

Piana poliuretanowa ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest to materiał uniwersalny, który możesz użyć jednakowo w budownictwie mieszkaniowy, firmowym, a także produkcyjno-przemysłowym. Możesz ją stosować wewnątrz, a także na zewnątrz budynków. Bez problemu zaaplikujesz pianę na: fundamenty, dachy, ściany, posadzki, stropy i wszelkiego rodzaju konstrukcje.
Zalety piany poliuretanowej

Odpowiednie ocieplenie i izolacja poddasza zapewnia zachowanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach oraz tłumi dźwięki.

Oto najważniejsze korzyści tego nowatorskiego rozwiązania.

Pianka poliuretanowa:

  • szybko się aplikuje,
  • dobrze uszczelnia,
  • świetnie izoluje,
  • jest trwała, wydajna, bezpieczna, termoutwardzalna,
  • nie wywołuje uczulenia u ludzi i zwierząt,